Креативниот директор на Off-White Virgil Abloh не престанува да не изненадува со својата имагинација.

Неговата креативност е особено нагласена кога станува збор за дизајнот на чевли кои од сезона во сезона ги освојува модните трендсетерки.

Новата капсула колекција Runner Heel Sandals совршено ја комбинира елеганцијата на црната кожна класика и урбаната спортска естетика.

Новата колекција ги донесе црните сандали со високи потпетици украсени со дделови од Off-White патиките од бела кожа.

Тие се пример за спортска елеганција …

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзбор песни од Коле Неделковски!
Следна објава12-то Државно Првенство на Бармени на Македонија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР