Новата колекција на брендот Roberto Cavalli за есен/зима 2017/18 е прекрасна!

Иако реално тоа никој не го очекуваше, откако оваа модна куќа ја напушти креативниот директор Piter Dundas, Roberto Cavalli успеа да ги задржи високите стандарди кога кавалитетот и дизајнот се во прашање.

Компелксноста на секој модел од новата колекција е многу динамична. Иако дизајнерскиот тим ја креираше колекцијата која e ready-to-wear, мораме да признаеме дека колекцијата содржи многу елементи на висока мода. Многу креации се вредни за одушевување, како широките пантoлони на фалти или капутите, како и корсетите кои се креирани скулптурално.

Фустаните се романтични, благодарејќи на карнерите, пердувите и накитот кој одушевува, а посебно ни се допаѓаат мини фустаните кои ги истакнуваат чевлите. Roberto Cavalli колекцијата, е женствена, полетна, жива, интересна…всушност тоа и што го очекувавме од овој бренд.

Roberto Cavalli kolekcija za jesen/zimu 2017-18

Roberto Cavalli kolekcija za jesen/zimu 2017-18

Roberto Cavalli kolekcija za jesen/zimu 2017-18Roberto Cavalli kolekcija za jesen/zimu 2017-18Roberto Cavalli kolekcija za jesen/zimu 2017-18

СПОДЕЛИ
Претходна објава9 неверојатни факти за вашите очи
Следна објаваБермудски триаголник | Теоријата речиси разјаснета
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР