За сите љубители на моторите|”Game Over Cycles Batman”

Ви го претставуваме моторот кој е вистинско ремек дело на дизајнот и механиката, а секој вистински љубител на моторите би бил вистински среќен да...

Графити како гоблени ги красат шпанските улици!

Улиците на Мадрид и во останатиот дел на Шпанија, станаа едни од најубавите во светот благодарејќи на уметниците, а посебно на Christ Guelov од...

Namaste Yoga | Уметноста на вежбањето јога

Во обид да ви дадеме инспирација и предлог да направите нешто позитивно во својот живот, овојпат во категоријата Македонски креативци ви ја претставуваме инструкторката...

Рецепт на денот: Crema al parmigiano за 10 минути!

Crema al parmigiano Овој едноставен рецепт за крем од пармезан, се подготвува за само 10 минути, а потекнува од Парма, Италија... За 4 лица: Време на подготовка:...

Која е тајната на успешните врски?

Ако сте во долга врска, тогаш веќе сте забележале дека многу работи се менуваат, а некои остануваат потполно исти. Некои парови паѓаат во токсична рутина,...

Фантастичен мобилен микро-дом!

Овој прекрасен микрo дом, може да биде приколка или камп куќа. Креиран е од американската фирма Tiny Heirloom, со прекрасни идеи. Едната надворешна страна...

Знаете ли дека дневно правите 3 “здрави” грешки!

За да живееме поздраво, пратиме три правила - пиење вода, вежбање и консумирање на здрава исхрана. Но, некои од нашите редовни навики можат да...

Сега можете сами да направите matcha latte во вашиот дом!

Во светот на социјалните медиуми, трендовите на храна се подеднакво важни и претставуваат мода и убавина. Чајот Matcha е еден од најновите трендови што...

Отворена изложба на патики на Naomi Campbell и Kate Moss во...

Спортскиот бренд Адидас е познат по својата соработка со најголемите светски ѕвезди, кои секоја сезона дизајнираат некој модел на патики. Супер моделите Наоми Кемпбел и...

Зошто треба почесто да јадеме диња?

Едно од омилените летни овошја - дињата, не само што е идеална за хидратација на организмот, туку исто така и за здравјето. Вкусни и ароматични,...

Најмагичните куќи во светот

Сте посакале ли некогаш да живеете во хобитска куќа? Да се препуштите на фантазијата во мала слатка куќичка како од сказна, или можеби сте...

Супермоделот Bella Hadid е новото заштитно лице на Nike!

Bellа Hadid е новото заштитно лице на спортскиот бренд Nike! Bella во последниве неколку месеци учествуваше во повеќе кампањи, за J.W. Anderson, Givenchy и Calvin Klein,...

Инстаграм профил кој ќе ви помогне да изгубите килограми!

Калориите, со вежбање, се основа на секоја програма за губење на тежината, а калориите ги прилагодуваме според целта што сме си ја поставиле и...

“Luma” го претвора секој smartphone во ноќна светилка!

„Luma“ е мал абажур, што било кој smartphone ќе го претвори во забавна и модерна ноќна светилка. Овој додаток лесно споете го со својот мобилен и...

Креативни потсетници за организиран ден

Организираните и одговорни луѓе понекогаш имаат потреба од некаков потсетник за многубројните активности кои ги имаат во текот на денот. За да ја нарушите монотонијата...

Хороскоп од 07.03. – 13.03.2016 година!

ОВЕН Работа - Марс, владетелот на вашиот знак, нуди бројни аспекти во нарениот период и вашиот живот ќе биде исполнет со важни случувања. Со добро...