Покрај тоа што служат како важен извор на заработувачка на студентите по уметност, овие креативни и забавни табли кои стојат пред баровите и рестораните, се исклучително привлечни за потрошувачите.
Случајните (и намерните) минувачи, сакаат да ги видат таблите со натписи, како овие пред своите омилени кафулиња, ресторани и барови, и често токму заради овие табли со написи, одат на одредено место. Најдоброто е, што ви е потребно само табла, креда и духовит текст или талентиран уметник и тоа е се. Ние ви нудиме да видите неколку написи кои сметаме дека се интерсени и доховити. Убаво би било и кај нас,  да видиме повеќе табли со духовити написи или со по некој интересен цртеж!

0021

funny-bar-signs-25-700

funny-bar-signs-26-700

funny-bar-signs-46-700

funny-bar-signs-50-700

funny-bar-signs-53-700

funny-bar-signs-561-700

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да го декорирате домот во есен!
Следна објаваМагична колиба како од приказните
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР