mainoriginal-8Менувањето на годишните времиња е секогаш идеално време за да го подновите декорот во станот, посебно кога есента е во прашање, бидејќи нуди богата палета на бои и инспирација.

Лисјата паѓаат и боите се менуваат, есента не мами, повеќе време да поминеме надвор на прекрасните прошетки. Затоа не е ни чудно зошто тоа  чувство сакаме да го внесеме преку дизајнот во енериерот во нашите домови. Топлите портокалови, кафени, жолти и црвени бои , најубаво ја опишуваат есента која сакаме да ја имаме дома. Октомври со себе ги носи сочните портокали – топлата сончево портокалова боја, која создава чувство на двоен шик ефект – сама, и совршено оди со шумските бои – на домот дајте му живот и со длабоко зелената и сините нијанси кои можеме да ги видиме на паунот.

Го обожуваме златно – црниот тренд кој е сифистициран и култен, а таквиот тренд бара и луксузна постелнина, меки материјали и волна, и мек диван за одмор. 

mainoriginal-9

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПосетете го ресторанот Lemongrass со импресивен дизајн!
Следна објаваСмешни и духовоти написи на влезови од ресторани и кафулиња!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ