Идилична колиба во која ќе се почувствувате како да сте во некоја бајка.

naslovna

Не е ни чудо што го носи името Fairie Door (Самовилска врата). Оваа бајковита колиба створена за уживање се наоѓа во Вилтшир, Англија. Според стилот на градба- камените ѕидови и малите прозорци, се гледа дека датира уште од 17от век. Наоколу е опкружена со раскошно зеленило и прекрасна, самовилска градина која за миг не маѓепсува и не враќа во минатото. Внатрешноста на оваа слатка колиба е шармантно уредена, со модерни, но и рустични детали, а во ентериерот преовладува белата боја што дава посебна топла нота на амбиентот. Доколку сакате за кратко да избегате во некоја далечна, магична и мистична земја, ова е вистинското место за тоа.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСмешни и духовоти написи на влезови од ресторани и кафулиња!
Следна објаваПаднатите лисја како уметнички платна
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ