Сладолед со облик на цвет е нов слаткарски тренд!

Секој од нас сака да добие цвеќе и сите го обожуваме сладоледот, така ли е? Токму така, слаткарницата iCreamy во Сиднеј Австралија, одлучила да...

Најслаткото суши на светот!

Дали јапонците отидоа предалеку? Јапонија е апсолутно лудо и неверојатно место - место кое секогаш ќе ве импресионира и изненади со своите креации и фантазии....

Јапонски милијардер бара животна парнерка со која ќе патува на Месечината!

  Љубовта е чудна работа. Кога сте вљубени, мислите дека сте на седмо небо и земјата и нејзините жители се далеку под вас. Сепак, во денешно...

6 намирници за здрава и убава кожа!

Сите ги знаеме бенефитите од консумирањето на здрави намирници важни за нашиот организам, здравје и изглед. Додадете ги овие 6 видови на храна во вашата...

Како да поминете една ноќ во Лувр и да вечерате со...

Airbnb го изнајмува најпознатиот музеј во светот за една ноќ! По Бијонсе и Џеј-Зи кои го снимија своето видео во музејот Лувр во 2018 година,...

Неделен хороскоп 11.09 – 17.09.2017 година!

ОВЕН РАБОТА - Имате силна потреба за докажување. Во текот на оваа недела може да направите поголем пресврт во вашата кариера. Новото опкружување ја буди...

Ѕидни мурали со филмски мотиви | Pixers

''Cinematographics'' е новата колекција ѕидни мурали од дизајнерското студио Pixers, инспирирана од познатите филмски наслови и култните ликови од светот на кинематографијата. Колекцијата содржи...

Најубави идеи за пакување на новогодишните подароци!

Новогодишните празници се пред врата...а вие немате идеја како да ги спакувате подароците оваа година? Нема место за паника. Ви претставуваме 10 екстра, специјални...

Чудесната ледена земја | Лапонија

Лапонија е регион во северна Европа, лоциран во арктичкиот круг кој се протега на територијата на четири различни држави: Финска, Норвешка, Шведска и Русија....

Монголски венчаници и барокни перики направени од хартија!

Руската уметница Asya Kozina, со помош на хартија прави костими со естетски карактеристики од историјата, така да стануваат прави уметнички дела, како што се барокните хартиени...
video

„За Елиза" отсвирена на 5 гитари

Креативноста и оригиналните идеи немаат граници кога станува збор за музиката. Талентираниот гитарист од Винипег со псевдоним samuraiguitarist одлучил да се обиде да ја...

Њујорк – Кога кантата за ѓубре се претвора во вазна со...

Секоја средба со канта за ѓубре на улица, може да биде непријтна. Овој интересен проект доаѓа од Њујорк, каде кантите за ѓубре се претворени...

Дедо Мраз во модерна облека

Празниците се ближат, а со нив доаѓа и еден од најпознатите ликови за зимската сезона – Дедо Мраз. Иако сме навикнати да го гледаме...

Совршени производи за невешти луѓе!

Доколку и вие припаѓате на групата невешти луѓе, не можете да исецкате лук без притоа да го засечете прстот, лесно се повредувате, или мобилниот...

Земјите од G-7 потпишаа еколошки договор со 20 модни брендови за...

Земјите од Г-7 потпишаа еколошки договор со 20 модни брендови за спас на планетата ... На самитот на G7, што се одржува во Бијариц од...

Хороскоп од 19.09. – 25.09.2016 година!

Овен Работа - Бидете внимелни во писмените преписки како и со документација се до 22. септември, додека планетата Меркур е во ретрограден од. Борбено! Појасна слика...