Mафини од јајца и зеленчук се совршен појадок или закуска!

Имајте на ум дека започнувањето на денот со хранливи оброци им дава енергија на телото и мозокот и на тој начин ја зголемува продуктивноста....

Забавни активности и вежби во зима!

6 ЗАБАВНИ НАЧИНИ ЗА ВЕЖБАЊЕ ВО ЗИМА: Пробајте со јога Има ли подобар начин како да го завршите напорниот ден по стресната работа од релаксирање во...

Места низ светот кои ги инспирирале филмовите на Дизни

Чудесните светови од цртаните филмови на Дизни се измислени, но како инспирација за нив послужиле места кои навистина постојат ширум светот. Некои од уметниците...

Прекрасна Tримаран супер јахта!

Компанијата Echo Yachts од Австралија соработуваше со дизајнерот Сем Сорџовани и неговото студио, како и со наутчкиот архитект од One2Three, за да ја дизајнираат...

Уникатен начин да се доживее пустината Мохаве

За оние со авантуристички дух секогаш постои начин и најобичното место да се доживее поинаку. Меѓутоа, пустината Мохаве не е обично место. Бескрајниот простор...

4 причини зошто треба почесто да се консумура коморачот!

Свежо подготвен или во форма на сушени семиња, коморачот - (fennel) кој по вкусот потсетува на анасон, може да се користи во многу различни...

Се продава најскапиот стан во Монако!

Во бизнисот на луксузни недвижнини, последниве години веќе нема граници. Оваа највисока категорија на луксузни станови е претежно во Монако, каде што највисоката зграда...

Едноставни рецепти на интернет за домашна храна!

Кои рецепти најмногу се читаат на интернет? Ние би кажале тие наједноставните. Поголемиот дел од луѓето работат и немаат време за спремање храна од неколку...

Женска vs. машка логика

Приказната за тоа дека мажите и жените живеат во различни светови ја знаеме многу одамна и е неисцрпен извор на теми за пишување, анимации,...
video

Messi, Neymar, Ronaldo | Бразил 2014

Светското првенство во фудбал годинава ќе се одржи во Бразил, по втор пат, од 12 Јуни до 13 Јули. Бразил како домаќин со искуство,...

Време е за сурови и здрави колачи!

Здрави колачи? Можно е, а ние ќе објасниме како и зошто. Отсега ќе консумирате само сурови колачи. Сакаме колачи и искрено, можеме да ги консумираме...

Книгите на нашето детство

„Сите возрасни еднаш биле деца...но, само неколку од нив паметат“ ќе рече Антоан де Сент-Егзипери преку зборовите на неговиот и наш, ,,Малиот Принц'' -...

Овие хулахопки ќе ве направат вистинска сирена!

Кој бил вашиот сон како дете? Да бидете сирена или можеби змеј? Па еве, имаме добри вести за вас! Daniel Struzynа од Дизелдорф, Германија е...

Три едноставни начини да изнервирате маж!

 Мажите мразат прашања За што размислуваше вчера? И за што размислуваше пред една недела кога ти кажав за новите чевли? Ова е многу лоша навика и...

5 најубави чаеви од светот!

Руски чај со вотка Ви треба: 0,6 литри силен руски чај, 100 грама мед, чаша вотка и лажиче ванилин шеќер. Прелијте 7 лажички чај со 0,6...

Хороскоп за ден 11.05.2018 година!

Овен Правите се’ за да ги нагласите своите естетски вредности. Многумина од вас што се занимаваат со уметност ќе успеат во тоа. Ќе уживате во...