Хороскоп од 14.03. – 20.03.2016 година!

Овен Работа - Како нешто постојано да ви фали. Оваа недела најмногу ќе ви недостасува време, едноставно, не знаете како да ги организирате своите деловни...

Хороскоп за ден 30.04.2018 година!

Овен Денес ќе бидете малку нервозни бидејќи не можете во целост да ги завршите планираните работи. Но, нервозата може само да ви одмогне. Најдобро е...

Науката потврди: Луѓето кои пијат џин се повеќе секси!

Наука потврди: Луѓето кои пијат џин се повеќе секси! Не е тајна дека џинот во последно време го презеде тронот на најпопуларен пијалок, но сега...

Rage Yoga, во која е дозволено пцуење и врискање стана нов...

Дали сте една од оние личности кои не можат да замислат ништо полошо од наоѓање на патот кон самите себе во потполна тишината, на...

Мириси инспирирани од љубовниците на Луј XIV

Францускиот бренд за парфеми Perfumes du Château de Versailles создава парфеми во склад со архивите што се наоѓаат во дворецот Версај. Последната колекција е...

Неделен хороскоп (13-19 април)

Што ве очекува следниов период според астрологијата? Овен Се наоѓате во период кога сте сконцентрирани на финансиите и вашите приходи. Внимавајте колку пари трошите и на...

Намирници кои го спречуваат лошиот здив!

Алкохол, кафе и лук, овие намирници се речиси гаранција за лош здив. Исто како што постојат намирници која го предизвикуваат, постојат и такви кои...

Би сакале ли да пробате поинакво банкарство?

Сигурно сте се нашле во една од овие ситуации.. Згуснат распоред на работа и никако не успевате да ја завршите работата во банка во рамки...

Елемeнети за кујна инспирирани од уметноста!

  Англиската уметница Кејт Честер, со седиште во Ливерпул, создава рачно изработени дрвени даски за сечење, кои изгледаат како уметнички дела ... Инспирирани од природата, секој...

Необично кафуле во кое се пие кафе со змија!

Јапонија e место преполно со бизарни работи. И кога ќе помислите дека ништо не може да ве изненади, се отвара ова чудно кафуле во Токио...

Први декоративни тапети кои детектираат оган и активираат аларм!

Кинески научници создале тапети кои можат да детектираат оган и да активираат  аларм ако се појави оган. Незапаливата хартија е обложена со слој на мастило...

Мала Италија во Скопје: Bella Vista зрачи со празничен дух во...

За многумина декември е еден од најубавите месеци во годината, а тоа се должи на предновогодишната атмосфера и еуфорија која го зафаќа секој од...