Најголемиот светски подводен ресторан “Under” беше отворен во Spangereid, Норвешка.
Овој ресторан може да смести 100-тина луѓе и е прв ваков ресторан во Европа.

Половина од ресторанот е под вода, а другиот дел е над него. Дизајнот на овој ресторан е таков што совршено се вклопува во морската средина. Неговиот дебел бетонски оклоп му помага да се спротивстави на притисокот на водата и брановите, а големите прозорци даваат неверојатен поглед.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата кампања на Guess 2019!
Следна објаваСовршена гозба во чест на јајцето Fabergе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР