Преслатки кученца што личат на мечиња

Постои теорија дека кучињата и мечките имаат некои заеднички карактеристики. Следниве фотографии го потврдуваат тоа. Погледнете ги овие дебелки кученца и ќе се уверите...

Неделен хороскоп (6-12 април)

Еве што можете да очекувате оваа недела според астрологијата. Овен На почетокот од неделата можни се мали недоразбирања, особено за работи поврзани со работното место. Добро...

La Tomatina…овогодишниот фестивал на борба со храна!

Во малото градче Бунол кај Валенсија во Шпанија, годишно произведуваат 160 000 кг домати - за забава. Всушност, се работи за La Tomatinа, фестивал на...

Хороскоп од 04.01. – 10.01.2016 година!

ОВЕН Љубов - Одлична хармонија, кога се работи за љубовта. Ви се чини дека сите погледи се упатени кон вас. Со задоволство ќе се дружите...

Три едноставни начини да изнервирате маж!

 Мажите мразат прашања За што размислуваше вчера? И за што размислуваше пред една недела кога ти кажав за новите чевли? Ова е многу лоша навика и...

Колку вода треба дневно да пиеме?

Главното прашање е - колку вода треба да пиеме во денот? Човчкото тело е составено од 80% вода. Преку спортот и разните напорни активности секојдневно губиме...

10 причини зошто да ја посетите Лапонија!

Оваа година Финска, поточно Лапонија, стана апсолутна хит дестинација, независно од тоа дали сте едноставен турист или професионален фотограф - оваа зимска магија треба...

Ondrej Konupcik | Убавината на обоените тетоважи

Кога станува збор за култните тетоважи, бојата беше исклучително тешко да се вклопи. Тетоважите со боја изгледаа невкусно и најчесто како една голема грешка. Ondrej...

Легендата за прекрасните Плитвички езера!

Фотографот од Будимпешта Tamas Toth, неодамна одлучил со своите пријатели да одат на спонтано фотографско патување кое ги однело до националниот парк Плитвичките езера...

Замокот на Рапанзел навистина постои

Дали сте знаеле дека замокот од анимираниот филм со убавицата Рапанзел навистина постои? Официјалното име гласи Замокот во Кларенс, но меѓу луѓето е познат...

Најдобриот ресторан во светот се наоѓа во Шпанија!

Читателите на луксузниот магазин Elite Traveler кој се наоѓа во џеповите на седиштата во приватните авиони, го одбраа најдобриот ресторан во светот. Станува збор за...

Кралска полноќна венчавка во Disney World!

Доколку мислевте деке среќен крај со волшебна венчавка постои само во приказните, размислете повторно, затоа што од сега, можете и вие да имате сопствена...

Најстрашните згради на свет според BoredPanda!

BoredPanda, го објави списокот на најстрашни згради на светот. Ние одбраме неколку, како Fort Alexander во Sankt-Petesburg кои сем што изгледаат застрашувачки, влечат со...

Веренички прстен за 2018 година: класика со доза на модерно!

Една форма, сигурно станува најбарана и е вистинскиот избор на веренички прстен за 2018 година, а станува збор за вистински класичен прстен, со мала...

Справете се од оваа грда навика засекогаш!

Грижата за ноктите е една од најраспространетите човечки навики. Експертите велат дека постојат бројни причини зошто ги гриземе ноктите, а обично има и некоја психолошка...

Неколку причини зошто пикникот е најдобра идеја!

Топлите денови нè покануваат да излеземе на отворено, а со нивното пристигнување започнува и пикник сезоната ... За оние кои се уште немаат можност да...