Принцот Хари и Меган Маркл го покажаа својот син!

Првите слики од најпопуларното бебе во Британија се објавени: принцот Хари и Меган Маркл го покажаа својот син. Бебето е завиткано во бело ќебе и...

Сe породи Меган Маркл …машко е!

СЕ породи Меган Маркл ...машко е! Војводата и војвотката од Сасекс објавија на Instagram_ дека му посакуваат добредојде на своето првородено дете - син, во...

Најскапи и најевтини градови за живеење во светот!

Според истражувачката фирма Economist Intelligence Unit најскапите градови во светот се Париз, Сингапур и Хонг Конг. Париз Листата на годишното истажување содржи градациски попис од 133...

Ново: Tesla robot taxi од 2020 година!

"За една година и три месеци најдоцна, низ улиците ќе возат над еден милион робот такси возила на Тесла" - изјави Илон Маск. Според...

Омилено хоби на најбогатите луѓе!

Летeњеto со авион е детски сон на многу луѓе, но многу малку од нив подоцна развиваат ресурси за да го постигнат овој сон. Станува...

Совршена гозба во чест на јајцето Fabergе!

  Кога јајцата би можеле да се споредат со благородници, веројатно би изгледале како Imperial Mosaic јајцето, креирано од Фаберже ... Ова јајце украсено со скапоцени...

Најголемиот светски подводен ресторан “Under” е отворен во Норвешка!

Најголемиот светски подводен ресторан "Under" беше отворен во Spangereid, Норвешка. Овој ресторан може да смести 100-тина луѓе и е прв ваков ресторан во Европа. Половина од ресторанот...

Изложба на фотографии која ја слави убавината на природнен начин!

Лондонскиот фотограф Бен Хопер предизвика големи контраверзи во јавноста со својата колекција на фотографии на кои позираат жени неизбричени под пазувите. Тој оваа изложба...

10 мисли на мистериозен русин чии теории го потресоа светот!

Вадим Зеланд е руски физичар, мистик и писател. До падот на Советскиот Сојуз, тој беше вклучен во квантните истражување, а сега се занимава само...

Чоколадни коцки со бонбони од слез!

Состојки: 400 м засладено кондензирано млеко 400 г бело чоколадо 100 гр црно чоколадо 50 гр пена бонбони од слез Подготовка: Во помал калап 20 × 20, поставете ја хартијата...

10 цитати на Хелен Мирен кои секоја жена треба да ги...

Хелен Мирен е една од најомилените актерки денес. Британка кој нема влакна на јазикот. Покрај нејзините улоги и изглед, таа нè восхитува и со...

Ова е најмоќниот чај на светот (рецепт) !

  Лисјата од ловор и цимет се намирници за кои се зборува многу кога во прашање е здравјето. Се верува дека помагаат во лекувањето на...

Растенија кои го подобруваат квлитетот на спиењето!

  Ако имате проблеми со спиењето и сакате да го подобрите квалитетот на спиењето, пронајдете простор во спалната соба за растенијата како лаванда, бршлен, алое...

Bo петок започнува второто издание на The Gentlemen’s Expo ‘19

Уште малку саати не делат до второто специјално издание на the Gentlemen’s EXPO ’19 - “whiskey edition”, овој петок и сабота, 05-06 април, Skopje...

Во кои години луѓето се најсреќни?

Една студија на британските научници покажа дека луѓетo во просек се најсреќни во своите 16-ти и 70-ти години. Тинејџерите во споредба со младите повозрасни личности...

Магијата на Фестивалот Ханами во земјата на изгрејсонцето!

Една од најпосакуваните туристички дестинации во ова време на годината е посетата на земајата на изгрејсонцето, Јапонија. Секоја пролет традиционално се слави Фестивалот наречен...