Како да ја подобрите дигестијата на храната

Ви откриваме кои намирници ќе ви го забрзаат варењетo на храната
Не се вели попусто дека варењето на храната е половина од здравјето. Преку дигестијата ги исфрламе сите токсини и штетни материи од нашето тело. Одењето во тоалет треба да биде секојдневна појава, но многу луѓе страдаат од бавно варење или уште полошо, запек.
Постојат многу трикови и производи кои го подобруваат варењето и ја забрзуваат неговата работа. Сепак, најдобро е да се коригира варењето каде што почнува – во устата. И затоа во продолжение ви ги откриваме намирниците кои ќе ви помогнат веднаш да функционира варењето на храната.

Поради овие 5 намирници, веднаш ќе мора да одите во тоалет

1. Сливи

2. Јаболков оцет

3. Топла вода со лимон

4. Топла вода

5. Маслиново масло

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛетна естетика која не е само тренд – туку начин на живот
Следна објаваВи откриваме вирален свежо цеден сок кој ќе направи вашата кожа да блесне
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ