Дали ви се допаѓа ленена облека, куќа покрај плажа и колачи со бобинки? Ако барем еден одговор е да, можете да се идентификувате со естетиката на крајбрежна жена. Tиктокерите смислија термин за да го опишат светот на филмовите на Ненси Мејерс – помислете за неутрални тонови, природни ткаенини и пријатни вечери преполни со морскиот ветер.

Бела, ленена кошула

Облеката на крајбрежните жени се состои од лесни ткаенини кои брзо се сушат на воздухот, ленени панталони или темно сини фармерки, еспадрили или мокасини. Гардеробата на една крајбрежна жена-естет е исполнета со памучни кошули и пригушени тонови, но облеката е само еден аспект од крајбрежниот начин на живот. Овој начин на живот вклучува и градинарство, домашно приготвени оброци, свежи хортензии во вазна и време за најблиските.

Истражете ги различните компоненти на животниот стил на крајбрежните жени, од најдобрите кошули за стилизирање до најдобрите начини како да го поминете денот.

Лесни џемпери со риги

Суптилен цветен принт

Мокасини

Плетени сламени торби

Вечери во градина
СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовети за спас од неподносливите жештини во градот
Следна објаваЗдравје: Дали имате дигестивни проблеми?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ