Како да направите вирален зелен сок кој ќе направи вашата кожа да блеска?
Негата на кожата е суштински елемент во животот на секоја жена. Многу време и пари се трошат на рутината за нега на кожата, т.е. креми, серуми, маски… Но, многумина често забораваат дека убавината доаѓа одвнатре и дека здравиот живот, особено урамнотежената исхрана, е половина од работата кога е во прашање изгледот на кожата.
Свежо исцедениот зелен сок е вирален овие денови, што има ефект да ја направи вашата кожа блескава.

Подолу ви пренесуваме рецепт за сок кој ќе направи вашата кожа да блесне.
Состојки:
– 2 чаши сецкан спанаќ
– ананас
– лимон
– јаболко
– свежа краставица
– вода

Измијте го спанаќот, излупете го ананасот и исечете го на коцки. Измијте ја краставицата и исто така исечкајте го јаболкото. Исцедете го сокот од лимонот и додадете вода. Сè заедно изблендирајте и процедете го преку газа за да добиете чист сок.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдравје: Дали имате дигестивни проблеми?
Следна објаваЛетово се носат неонски бои
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ