Керамиката, вечна инспирација за уредување на домот

Шпанското креативно студио ,,Masquepacio" претстави нов дизајн на ентериер наречен „Од минатото до иднината“, а самиот дизајн му оддава почит на безвременскиот материјал -...

Величенствена вила во Далас!

Француска ренесанса во срцето на Далас! Оваа величенствена вила во Далас, дефинитивно е дел од нечии соништа и сигурни сме дека многумина би сакале да...

Идеи: Oд стар и оштетен мебел до оригинални парчиња!

Ако сте во потрага по ново парче мебел, погледнете поубаво околу вас ... Дури и очигледно оштетениот мебел може да се украси така, што дефектите...

Како изгледа новиот пентхаус од 80 милиони долари на Џеф Безос...

  Основачот на Амазон, милијардер и најбогат човек во светот, Џеф Безос, купи три одделни станови во Њујорк, со вкупна цена од 80 милиони долари...

Модерна вила за одмор во Пула

Модерната надградба на старата, камена куќа, резултираше со импресивна вила за одмор во преубавата Пула во Хрватска. Вилата Martinuzzi го има задржано препознатливиот, истарски...

Машки + Женски стан

Визуелизацијата на двата ентериери кои ви ги прикажуваме во продолжение е дело на дизајнерката Angelina Alexeeva. Станува збор за два примери за уредување на...

Минијатурен стан во поткровје

Доколку сте љубители на интимниот амбиент кој го поседуваат животните простори во поткровје, како и посебниот шарм на ентериерите со мали димензии, тогаш домот...

Совршени идеи за полици кои ви го олеснуваат животот!

Полица во кујната, бањата или дневната соба е парче мебел кое ќе ви го направи животот поудобен и попријатен ... Колку пати, само што сте...

Спектакуларно редизајниран пентхаус во Њујорк!

Дизајнерското студио TBD со седиште во Њујорк, редизајнираш стан на Менетн со бел ентериер и нова тераса на кровот, во која има туш на...

Модерни и шик идеи за уредување на работниот простор!

Секој има различен сет на потреби во својот работен простор, но сепак постојат неколку универзални начини на дизајнирање кои секого можат да го направат...

Пентахаус од 16,5 милиони долари во Mајами!

  Turnberry Ocean Club е најновата зграда со поглед кон океанот во Мајами, во која има педесет и четири ката, како и 154 ултра луксузни...

Како да внесете боја во домот!

Доколку сте во потрага на кој начин децентно да внесете боја во домот, овој шарен скандинавски стан сигурно ќе ве инспирира, со единствените украсни...