Супер модерна и класична вила во Санкт Петербург!

  Оваа скриена вила е прва во низата луксузни резиденции со потпис COVET House, за да ги инспирира професионалците и љубителите на дизајнот, да достигнат...

Луксузна џунгла на Roberto Cavalli Home Interiors!

Со изложбен простор од 400 м2, Roberto Cavalli Home Interiors беше еден од протагонистите на миланскиот саем, во делот Lux кој е посветен на...

Совршена колиба за зимска идила

Две минути се доволни за да се заљубите во оваа прекрасна убавица сместена во Франција. Колибата го носи името "One Oak", скратено од One...

Арт Деко естетика како извор на инспирација за уредување дом во...

Проектите на дизајнерот на ентериери Александар Доерти се многубројни, а се разликуваат секој пат во зависност од просторот за кој е поканет да го...

Луксузни кујни!

Ако постои просторија во вашиот дом во која треба да вложите повеќе пари, тогаш тоа е кујната ... Додавање на елементи кои ќе ја претвораат...

Мал стан во поткровје [37 м2]

Ве водиме во убаво и функционално уреден стан во поткровје, чија вкупна површина изнесува скромни 37 метри квадратни. За да се обезбеди доволно место...

Сладок мал стан [36 м2]

Ви претставуваме прекрасен мини ентериер, кој е пример за изненадувачка комбинација на добар дизајн со рационално користење на просторот. Иако е со површина од...

Фенг шуи совети за трансформација на кујната!

  Уметноста на фенг шуи во модерните домови ширум светот, главно се базира на спални и дневни простори ... Иако е точно дека спалните соби имаат...

Како изгледа новиот пентхаус од 80 милиони долари на Џеф Безос...

  Основачот на Амазон, милијардер и најбогат човек во светот, Џеф Безос, купи три одделни станови во Њујорк, со вкупна цена од 80 милиони долари...

Ведрина и оптимизам во 60м2

Постојат места кои едноставно ви изнудуваат насмевка на лицето, освојувајќи со својот оптимистичен изглед и позитивната енергија со која буквално зрачат. Едно токму такво,...

GUCCI Décor: бидете кустос на вашиот животен простор

Зошто само би носеле италијански луксуз, кога можете да живеете со него? Ако креативниот директор Алесандро Микеле не научи на нешто, тоа е дека индивидуалниот...

Блескаво поткровје со свежи бои

Со површина од 86 метри квадратни, ова прекрасно стилизирано поткровје е одличен пример како секој простор може да биде наменски искористен, без притоа да...