Хит боја која ќе доминира во 2019 година е Cavern Clay SW...

  Како што се чини, на светлите, весели бои, со првите денови на студот  "ќе им одsвони". 2019 година, најверојатно, ќе се карактеризира со топли, земјани...

Mини поткровје по женски вкус

Иако со скромна површина и ниско закосени тавани, овој мал станбен простор во поткровје има се’ што е потребно за удобен живот, па и...

Нијанса на зелена – нова хит неутрална боја во 2018!

Подгответе се љубители на бели и беж нијанси, бидејќи добиваме нов хит неутрална боја ... 2018- та, ќе превземе уште една неутрална нијанса која лесно...

Ентериер со цитрусни бои

Ве водиме во ентериер кој се наоѓа во Киев, а дело е на дизајнерите од студиото Dvoetochie Design Bureau. Во целост е опсипан со...

Италијанскиот „nonna chic“ стил на уредување на домот доминира во дизајнот...

Италијанскиот „nonna chic“ стана најголемата вест во уредување на ентериерот „Без разлика дали станува збор за рачно насликана чинија од Пуља, покривка за маса везена...

Ова ремек дело „плови“ над реката Хадсон – чини 45 милиони...

Ако некој дом може да се нарече „рок ѕвезда“, тоа е овој. Сместен на камена платформа над величествената река Хадсон, околу 90 минути северно...

Семеен дом претворен во волшебна празнична бајка!

Блогерката и стилистка Кристин Дови, го претвори домот на едно мало семејство во вистинска празнична земја на чудата ... Станот кој го креираше Кристин Дови,...

Црниот метал е нов тренд во уредување на домот!

Од садоперот во кујната па се до туш кабините и славините за вода, едно е сигурно за оваа пролет - мат црниот метал е...

Мал стан со добар план

Совршена потврда дека димензиите не пречка за функционален и пријатен дом, е овој минијатурен стан во Одеса, Украина, кој е со вкупна површина од...

Трпезарии во есенски стил!

Денес во домовите, постоењето на трпезариите како одделни простории полека  исчезнува, а пак во домовите во кои таа постои, може посебно да се аранжира...

Мачка меѓу полиците | Perfect Cat House

Дизајн-студиото Hey!Cheese со седиште во Тајван, со своите креативно-практични идеи создаде еден проект којшто е наречен “Perfect Cat House”. Освен што сопствениците успеале да и...

Старо училиште претворено во прекрасен станбен комплекс!

Редизајнот на старото 100 годишно училиште во Newport, вклучи 13 станови со историјски карактер. Во дизајнот вклучени се бројни елементи од архитектонски интерес, вклучувајќи...