Во легендарниот ресторан Максим!

Пред модната недела во Париз, Прада претстави ново поглавје на Прада Мода Париз, специјална културна платформа на брендот која ги спојува музиката, дискусијата, гастрономијата и модата.

Претходно, иницијативата се одвиваше во Мајами, Лондон и Хонг Конг. Џиџи Хадид, Летиција Каста, Алекса Чанг, Каја Гербер и други пријатели на брендот, дојдоа да го прослават претставувањето во Париз.

Гостите се собраа во легендарниот ресторан Максим. Посебно за Прада Мода Париз, истражувачката за вештачка интелигенција професорката Кејт Крафорд и уметникот Тревор Паглен го трансформираа просторот во инсталација Making Faces, презентирајќи уметнички проекти и архитектонски модификации на темата за собирање податоци, набљудувања и препознавања на лицата.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтилски изглед на брачниот пар Бекам во Париз!
Следна објаваПретставена онлајн платформата „Ново Име”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР