Доколку барате идеално дизјнерско решение за вашата домашна канцеларија, размислете инспирацијата да ја побарате во парискиот стил.

Што всушност го карактеризира овој предоминантен црн стил кој ви го претставуваме во галеријата? Основата на овој стил е комбинацијата на природните бои  и тонови како што се кафената, сивата, црната и белата боја. Дизајнот е едноставен, а сепак неакако разновиден.

Црните sидови креирани се така, да изгледаат како рељефни панели и даваат една декадентна елеганција во просторот за работа. Кога се одлучувате за еден ваков ентериер за канцеларија, користете детали од месинг, бакар или челик, кои создаваат додатна доза на елеганција.

Francuski crni šik za kancelariju

Стилизираните фотељи се во сива боја, работната маса е со мермерна површина. Автентичното осветлување и неонскиот глобус, додаваат доза на ексцентричност на овој класичен простор.

А вие не претерувајте со деталите. Овој стил само по себе има силен карактер, па премногу декор не доаѓа во обзир!

Francuski crni šik za kancelarijuFrancuski crni šik za kancelarijuFrancuski crni šik za kancelariju

Francuski crni šik za kancelariju

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJust Cavalli за оваа сезона во тотално забавно расположение!
Следна објаваВо моделите на Carolina Herrera се чувствувате како кралица!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР