Колекцијата Just Cavalli, за оваа пролет и лето е со забавен и весел карактер!

Фотографите Luca и Alessandro Morelli  ја работеа кампањата во која се појавуваат моделите Jasmine Sanders, Frida Aasen и Julia.

Кампањата е снимена во ноќен клуб, а машките модели Matthew Noszka, Alessio Pozzi и Lucas Alves се исто така дел од оваа забавна модна приказна. Just Cavalli за новата сезона предлага украсени бомбер јакни, металик фустани и ретро очила за сонце.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 20.03 – 26.03.2017 година!
Следна објаваФранцуски шик за вашата канцеларија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР