ОВЕН

Работа – Финансискиот момент, ви е најважен оваа недела. Вистинско време е да ризикувате.

Љубов – Пријатно се чувствувате, заради вниманието кое го добивате од партнерот.

Здравје – Повеќе тренирајте.

БИК

Работа – Доколку работите на берза, оваа недела ќе имате голем успех.

Љубов – Кавгата со партнерот  нема да ве поремети во плановите кои веќе одамна ги правите.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Недостатокот на пари ве загрижува оваа недела, повеќе трошите отколку што заработувате, но, при крај на неделата ќе добиете пари кои не сте ги очекувале.

Љубов – Заљубени и среќни, во љубовта се добро ви оди.

Здравје – Повеќе спиење.

РАК

Работа – Ве грижи тоа, што не можете да ја задржите поранешната финансиската состојба на сметката, која некогаш успешно сте ја одржавале. Добра недела за инвестиции.

Љубов – Една личност веќе подолго време ве интригира. Време е нешто да превземете околу тоа.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа – Имате големи трошоци, а не сте навикнати на тоа парите да ви бегаат. Очекувајте прилив на пари оваа недела.

Љубов – Љубовта ви цветаа оваа недела.

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА
Работа – Работите, но тоа не ви се исплаќа многу. Очекувајте краток деловен пат оваа недела.
Љубов – Партнерот ви посветува големо внимание и разбирање, за да заборавите на сите проблеми.
Здравје – Движете се повеќе.
ВАГА
Работа – Оваа недела е како создадена за инвестициски промени, кои можат да ви донесат повеќе пари.
Љубов – Се уште сте неодлучни, што се однесува до љубовниот план.
Здравје – Хранете се поздраво.
ШКОРПИЈА
Раабота – Добро ви стои улогата на надреден, имате влијание кога се во прашање колегите. Размислувате да освоите повисоките позиции.
Љубов – Врски без обврски, се вашата опција за оваа недела.
Здравје – Добро.
СТРЕЛЕЦ
Работа – Вишокот на енергија не успевате да го канализирате и имате чувство дека сте се подалеку од поставената цел.
Љубов- Одете на забави оваа недела, таму ве чека нешто интересно…кога веќе зборуваме на љубовен план.
Здравје – Добро се чувствувате.
ЈАРЕЦ
Работа – Многу од колегите не се согласуваат со вашите одлуки. Имате чувство дека ја губите контролата. Но, тоа е само моментална состојба, која брзо ќе се смени.
Љубов – На љубовно поле стагнација.
Здравје – Консумирајте повеќе зеленчук.
ВОДОЛИЈА
Работа – Се подобри сте во тоа што го работите. Ја најдовте формулата на успехот и сега треба само така да продолжите.
Љубов – Заљубени сте и не ви пречат алергиите кои пролетта ги носи.
Здравје – Алергии.
РИБИ
Работа – Ваша годишна сезона е пролетта, тогаш сте најпродуктивни, токму како и оваа недела.

Љубов – Со партнерот изградивте добар однос.

Здравје – Добро се чувствувате.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПријатна вечер со најпрестижниот коњак LOUIS XIII !
Следна објаваJust Cavalli за оваа сезона во тотално забавно расположение!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР