Благодарејќи на неодамнешната соработка помеѓу славниот хотел Four Seasons во Њујорк и престижниот коњак Louis XIII, од април оваа година, секој 13-ти во месецот, гостите ќе можат да уживаат во несекојдневно искуство..

Замислата на оваа соработка е да секој гостин кој ќе престојува во Краслкиот апартман или во TY Warner пентхаусот, кој е со цена од $50.000 за ноќ, најсакпо во Северна Америка – на овој специјален ден ќе ужива во единствениот коњак, кој е во организација на хотелот.

Дали и вие верувате дека 13-та е баксузен број?

Jedinstveno uživanje u konjaku Louis XIII

Jedinstveno uživanje u konjaku Louis XIII

Jedinstveno uživanje u konjaku Louis XIII

Jedinstveno uživanje u konjaku Louis XIIIJedinstveno uživanje u konjaku Louis XIII

Jedinstveno uživanje u konjaku Louis XIII

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто Швајцарија ја понесе титулата за најдобра држава на свет за 2017 година?
Следна објаваНеделен хороскоп од 20.03 – 26.03.2017 година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР