Апартманот дизајниран од YCL студио во Вилнус, Литванија, е поделен под остар агол со ѕид кој креира две меѓусебно поврзани соби, но секоја со свој посебен карактер. 

Главната идеја била да се креира простор за две различни расположенија, безвременска не емотивна класика и монохромна игра на светлината. Идејата се реализира со создавање на две зони кои се креирани со нецелосен ѕид кој ја дели ректангуларната соба. Резултатот доведе до две поврзани соби со различен карактер, кои сепак изгледаат одлично заедно!

Монохроматската бела дневна носи ведро расположение каде во текот на денот светлината си игра и преку прозорците ја тонира во најразлични варијанти на сива, бела и црна. Мебелот е минималистички и скромен!

Image may contain: people sitting, table and indoor

Image may contain: table and indoor

Image may contain: people sitting, table and indoor

Image may contain: indoor

Image may contain: indoor

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВоодушевувачка библиотека во Кина!
Следна објаваКако јапонската уметност ги импресионираше европските сликари!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР