Gwyneth Paltrow претстави сопствена колекција на мебел!

  Актерката Gwyneth Paltrow и нејзината компанија Goop соработуваа со брендот CB2 ... Новата линија на мебел и аксесоари лансирана минатиот месец, ги комбинира крем, сивите...

Убавината на несовршеноста!

Според мислењето на многуте експерти и архитекти, за да се уреди еден животен простор најпрвин треба да се има имагинација, а потоа треба да...

Модерен стан со смирен изглед

Со едноставниот, но мошне убав, пријатен и функционален дизајн, овој елегантно уреден дом во Тајван е одличен пример за преуредување на помали станбени простори,...

Младешки стан со добар план

Ви претставуваме дом со површина од 43,5 метри квадратни, за чие внатрешно уредување е заслужен архитектот Anton Sevastyanov, а наменет e за млад станар...

Младешки стан полн со убави идеи

Неопходно е ефикасно искористување на секој агол,  избор на вистинска шема на бои и малку модернистички допири во просторот, за мини станбено катче да...

Дуплекс во Барселона

Со комбинацијата на индустриски стил и шик винтиџ допири во уредувањето, розовите нијанси кои му даваат кокетен шарм и сјај на ентериерот, како и...

Функционален мал стан [30 м2]

Ентериер со одлична организација, паметни решенија за складирање и минимализам во просторот. Ви претставуваме стан со површина од 30 метри квадратни, кој и покрај скромните...

Пентхаусот на Кристијан Греј

Покрај страствената и експлицитна привлечност, ,,Педесет нијанси сиво’’ го прикажува и раскошниот и екстравагантен животен стил на Кристијан Греј, популарниот милионер и главен машки...

Вака луксузна куќа на дрво, до сега немате видено!

Во јужна Франција се наоѓа куќата на дрво наречене "Woodman's Treehouse", која нуди луксуз далеку од гардот, во дивината. На два ката високо во гранките...

Кафе-музеј | Stedelijk Museum Schiedam

Дали некогаш сте замислувале идеална комбинација од книги и кафе, на апсолутно незамисливо место кое единствено сте можеле да го искусите преку некое пост-модернистичко...

Извонреден редизајн на куќа стара 50 години!

"House W" е типична двокатница во Тајпеј, дизајнира пред повеќе од 50 години. Главен проблем на оваа куќа е правоаголниот облик, лошото дневно осветлување,...

Мини двособен стан

Иако е со скромна површина од само 35 метри квадратни, ентериерот на овој мини дом во Шведска е вистинска инспирација за внатрешно уредување. Конципиран...