Stüda е разиграна колекција на мебел од Lego коцки!

Благодарение на супер креативниот тим на италијанските дизајнери, играта никогаш не запира. Stüda е разиграна колекција на Studio Nine, модуларен мебел кој е целосно компатибилен...

Стан за млада двојка [45 м2]

Визуелизацијата на домот кој ви го прикажуваме во продолжение е дело на руската дизајнерка Елена Теплова. Станува збор за стан чија примарна намена е...

Креативна и дизајнерска мала куќа од 20 метри квадратни !

Се повеќе се градат креативни и дизајнерски мали куќи, за кои многумина можат да сонуваат заради ограничените финании. Andrew и Gabriella Morrison неодамна завршија со  hOme проектот, имресивна мала...

Мал стан во поткровје

Компактен, пријатен и вкусно уреден – вака изгледа домот на една млада стилистка, спакуван во станбен простор со површина од само 34 метри квадратни....

Модерно поткровје за млад пар

Полската дизајнерка Sabina Królikowska од Inside Home Design, заслужна е за дизајнот на овој урбан стан во поткровје - место во кое живее и...

Модерна куќа во Бруклин!

Модерна куќа во Бруклин Што добивате кога ќе ги споите градскиот простор на Бруклин со мешавина на бои, мебел од различни епохи и инспирација од...

Феноменалната колекција на Gucci Décor!

Првиот исчекор на брендот Гучи во светот на декорацијата на домот, минатата година многумина ги остави без текст. Оваа линија ни го претстави афинитетот...

Брендот Versace Home на Salone del Mobile 2017!

Брендот Versace Home, претстави три нови линии на Salone del Mobile 2017… Во прашање е сосема нова линија на производи под име Le Jardin de...

Лондонски пентхаус дизајниран од сопругот на принцезата Беатрис

  Eduardo Mapeli Moci e глобално познат како сопруг на принцезата Беатрис - внука на кралицата Елизабета - сепак, тој има подеднакво престижна репутација во...

Топ 3 трендови во дизајнот на ентериер за 2018 година!

Ви ги претставуваме 3 главни и пред се едноставни трендови за внатрешното декорирање на домот, кое ќе провладува во 2018 година. Ние веќе влеговме...

Мала семејна куќичка

Убавите нешта доаѓаат во мали пакувања, па така и оваа симпатична и паметно осмислена куќичка спакувана е во само 50 метри квадратни. Дизајнерката Jessica...

Извонредни трендови на купатила за 2018 година!

Поголемиот број на декоративни проекти во домашниот ентериер започнуваат со реновирање на дневната соба или кујната ... Повеќето луѓе денес, немаат доволно време и енергија...