1

Традиционално, секоја година американските магазини за архитектура и ентериер ги избираат ,,куќата на годината’’ или ,,ентериерот на годината’’, прикажувајќи ги на тој начин најголемите трендови од светот на дизајнот за престојниот период. Титулата ,,најубава’’ според HGTV за оваа година ја понесе неверојатна планинска куќа во Калифорнија, со модерен кантри изглед. Неодамна беше претставена како ,,дом од соништата за 2014 година’’, и веројатно нема кој не би се сложил дека e навистина импресивно здание! Станува збор за современа архитектура, која нуди нова интерпретација на традиционалните, рустични планински куќи. Однадвор, маркантна темна фасада која совршено се слева со боите на шумските предели на Калифорнија, големи прозорци кои комплетно ја доближуваат до природата, а одвнатре, пак, врвен квалитет во ентериерот – дело на водечки дизајнерски имиња. Погледнете како изгледа овој чудесен дом, и инспирирајте се!

2

Living room toward kitchen

4

Living room

5

6

7

8

Second floor hallway-alt

Guest bedroom

11

12

13

Master bedroom toward fireplace

Master bedroom bed

Detail-candle holders

17

019

19

20

Front porch-open door

22

23

24

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобри пријатели засекогаш
Следна објаваКако знам дека ти си ТОЈ?
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР