1

Прекрасен пример, како со вистинските декоративни идеи може максимално да се искористи скромната квадратура на станбеното катче. Која е тајната? Миксот на јасни тонови и добро избраните парчиња мебел. Иако има само 50 метри квадратни, делува многу попространо од она што е, благодарејќи на одличните декоративни решенија кои му даваат карактер и шарм на просторот. Паметниот распоред, пак, обезбедува комфор и функционалност, каква не може да се сретне и во станови со многу повеќе квадрати на располагање. Станот е темелно реновиран, отстранети се преградните ѕидови во зоната за дневен престој, при што салонот, трпезаријата и кујната се сместени во отворен план со компактен изглед. Сите ѕидови се бојадисани во бела боја, која е секогаш добар избор за визуелно зголемување на просторот, а мебелот и украсите кокетираат со интензивно црвената, зелените нијанси и ведрите дезени. Обезбеден е проток на сончевата светлина од прозорците, која одлично ја нагласува свежината и пријатниот амбиент на ентериерот. Преградните јапонски панели во кујната, пак, овозможуваат таа да се издвои од дневната зона кога е тоа потребно. Спалната соба е со лежерен и релаксиран дизајн, обединувајќи ги пријатните природни тонови, нежно црвената и розовата, во смирено катче за одмор со смирени детали од бамбус. Сладок стан за удобен живот полн со задоволства!

3

2

5

4

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Очи“ насекаде | Eoin
Следна објаваСечија насмевка е драгоцена
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ