Компанијата Chesneys ја претстави својата нова колекција на камини и аксесоари , дизајнирана од светски познатата дизајнерка Keli Hopen…

Дизајнерката објаснува дека оваа линија е дизајнирана со понуда за сечив вкус. Таа сака да ја разбуди љубовта, што луѓето некогаш ја имале кон камините, а да со помош на аксесоарите ја помести фокусната точка во собата.

Клучниот елемент на колекцијата е комбинацијата на камен, мермер и разни материјали, кои Keli често ги користи во своите дизајни и на тој начин произведува нешто што секогаш ќе биде привлечно и допадливо.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЦрвениот костум е хит на есенската сезона!
Следна објаваФантастични идеи за украсување на вашиот дом!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР