Погледнете кои се најголемите есенски 2017 трендови, за внатрешна декорација и изберете го вашиот омилен!

Somot

Сомот
Како што овој материјал успеа да “проникне” во модниот свет, истото се случи и со ентериерот. Со помош на овој топол луксузен материјал, можете целосно да го промените изгледот на мебелот или да го акцентирате со помали детали како перници.

Viseći dekor

Висечки декор
Иако ова не е ништо ново, вреди да се спомене. Секоја декорација што виси, без разлика дали тоа е интересно мото на ѕидот, слики или забавни мотиви на таванот, сигурно ќе им даде на вашите простории забавна и младешка атмосфера.

Puderasta nijansa

Пудрести нијанси
Не очекувајте пудрестата нијанса (како “милениумската”розева) да отиде во заборав во блиска иднина. Сепак, една работа ќе се промени: боите со кои се вклопува. Со нежната, пудреста нијанса оваа есен избираме бакар, сина и зелено-сина боја, што ќе додаде посебна нота за секој ентериер.

Moderni svećnjaci

Модерни свеќници
Инвестирајте во неколку модерни свеќници, како овие од сликата и додадете во вашиот дом романтична атмосфера. Без разлика дали сте во љубовна врска или не, сигурно ќе уживате во смирената светлина и амбиентот кој свеќите го создаваат. Миризливи свеќи исто така не се лош избор, додатно ќе го разубават просторот.

Zelenilo

Зеленило
Луѓето се повеќе ги заменуваат традиционалните есенски бои со природните, со зеленило и растенија кои на посебниот начин го декорираат просторот во кој се наоѓаат.

Prekrivači sa zanimljivim dezenom

 

 Покривки со интересен дизајн
Додадете и на вашата спална соба или дневна соба покривач со интересен, геометриски дизајн. Изберете некои во неутрални бои кои совршено ќе се вклопат во секој ентериер.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBurberry ја внесе уличната мода во колекцијата есен/зима 2017!
Следна објаваБлејзер од Манго – женствен со доза на луксуз!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР