Ако сте во потрага по фантазии, акценти и мистерии за својот дом, ја најдовме вистинската работа, која е идеална за сите вас кои сакате да зачекорите во дивината, каде птиците слободно летаат, а цвеќиња цветаат без било каква пречка …

Станува збор за новата колекција на Maison Christian Lacroix, креирана за британската компанија Designer Guild.

Hous of Lacroix отсекогаш била сакана од модни кругови, заради нејзините интересни дизајни и креации кои ги освоија засекогаш модните писти. Делата на овој бренд за дома подеднакво се воодушевувачки, а соработката како оваа и претходната со францускиот бренд Roche Bobois, ја раскажуваат приказната понатаму …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМини торби за пролет 2018 година!
Следна објава21. ИЗДАНИЕ НА СКОПЈЕ ФИЛМ ФЕСТИВАЛ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР