Овие 5 мини торби се актуелни оваа пролет…

Првиот модел е Drew Chloe кој доаѓа во разни бои, но нај практична е таа во беж нијанса.

Најпопуларна e малата црвена Fendi чанта – модел Peekaboo.

Изненадувачки тренди модел (заради неговата инаку непопуларна бела боја) е моделот на Gucci – Marmon matelasse мини.

Мини Dior – која е “must have”

Се разбира, ниту една сезона не може да помине без чанта од Louis Vuitton . Моделот кој сите го носат е Pettite Malle во црно – сребрена варијанта.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПовеќе од 430 ученици од 6 основни училишта научија за безбедноста на Интернет
Следна објаваНова колекција на Maison Christian Lacroix!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР