Прекрасна мала викендичка

Да заспиваат гледајќи ги ѕвездите, а да се будат гледајќи го снегот: тоа бил сонот на сопствениците на оваа неодоливо убава викендичка на планина....

Интересна куќа на езерото Балатон!

  Portushome Guesthouse е голема куќа која се наоѓа во Dorgicse, во срцето на ридовите околу езерото Балатон. Portushome Guesthouse е полна со детали кои ја...

Саемот “HOMI” во Милано е бизнис платформа “PAR EXCELLANCE”!

Милано е моден центар и затоа не е изненадувачки што во овој град каде на жителите естетиката им е дел од  ДНК, се оджуваат...

Ентериерни дизајнерски решенија за 2020/2021 година!

  Претстојната сезона 2020-2021 ќе донесе позелени и поодржливи иницијативи, кои ќе гарантираат исклучителна убавина и стил, но без штетни последици по природа. Една од највозбудливите...

Како да се привлече позитивна енергија во домот!

Како да се привлече позитивна енергија во домот, а да се исфрли негативната Верувале или не, постои позитивна енергија. Полнењето на вашиот дом со позитивна...

Индиго – неутрален тон во домот!

 Ова е најинтересната неутрална нијаса Ако ги запрашатее луѓето да дефинираат пет неутрални тонови, бојата на индиго веројатно нема да стигне на таа листа. Сепак, ова...

Мала куќичка за големи задоволства

Велат малите нешта го прават животот голем, а оваа прекрасна миниjатурна куќа дефинитивно го потврдува тоа. Сместена е на југот од Франција, на само...

Мијалници како уметнички дела!

Користејќи ги само најдобрите материјали, London Basin Company создава уникатни и убави уметнички дела. Секој од нивните порцеланските мијалници е рачно изработен со користење на различни...

Синoним за традиција, квалитет и нови трендови – Југоекспорт Стил!

Етаблираниот бренд за мебел Југоекспорт стил ја продолжи и надгради традицијата на поранешниот реномиран бренд Југоекспорт. Југоекспорт Стил е основан во 1991 година во...

Сончев стан со убава тераса

Станот е со површина од 70 метри квадратни, а сместен е во срцето на Барселона, Шпанија. Многу топло е уреден во внатрешноста и полн...

Мини стан со тераса

Ентериерот на овој мал стан е одличен пример како може максимално да се искористи лимитираниот простор во домот, без преголем буџет и на едноставен...

Кантри куќа со ретро детали

Кога првпат ја здогледала, сопственичката на оваа прекрасна куќа останала воодушевена од нејзиниот магичен изглед. Денес, пак, нејзината кантри идила изгледа поволшебно од кога...