Portushome Guesthouse е голема куќа која се наоѓа во Dorgicse, во срцето на ридовите околу езерото Балатон.
Portushome Guesthouse е полна со детали кои ја прават модерна и рустична, а главната тема е враќањето во природата и создавање на уникатно, релаксирачко искуство за посетителите.

 Целта на геометријата и употребата на традиционалните материјали за изградба на оваа куќа била да се поврзе дизајнот со локацијата, со максимално зачувување на природната средина.
Portushome Guesthouse е поврзана со транспарентни врати и прозорци кои обезбедуваат многу природна светлина, додека нејзината архитектура се вклопува совршено со природната околина.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKaia Gerber е новиот амбасадор на YSL BEAUTY!
Следна објаваВенчињаta за коса се шик додаток на секој моден изглед!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР