Откако се појави во неколку кампањи за Saint Laurent, модеот во подем Kaia Gerber, беше прогласена за лице на YSL Beauty …

Седумнаесетгодишната Kaia Gerber позираше на серија студиски портрети, непосредно пред официјалното лансирање на кампањата што ќе се одржи во јануари следната година. Каја има прекрасен smokey eye beauty look и долга фризура.

“Да се биде ново лице на YSL Beaute е можност да се напише нова приказна, исполнета со многу забава, бои и шминка. Го обожувам ДНК-то на брендот кој е толку субверзивен, но во исто време луксузен и кул “, вели Kaia Gerber .

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршени есенски забави на отворено!
Следна објаваИнтересна куќа на езерото Балатон!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР