0001

Луксузот е најчесто синоним за огромни и масивни животни простори, каде дизајнерите не штедат на скапоцени парчиња мебел и раскошни декорации во ентериерот. Сепак, и малиот станбен простор може да изгледа богато и елегантно, доколку е уреден со вкус и вистински избор на детали. Одамна заклучивме дека скромната квадратура не е пречка за пријатен, удобен и функционален дом, па ни тоа истиот да изгледа убаво и стилски уреден. Станот кој овојпат ви го претставуваме, пак, сведочи како елегантната нота може да се спакува во гарсониера со минијатурни димензии. Станува збор за наградувано решение од дизајнерот Макс Касымов, кој ги комбинира природните материјали: камен, стакло и дрво, облагородувајќи ја грубоста на бетонскиот ѕид во во животниот амбиент. Уреден е во современ стил, а располага со се’ што е потребно за комфорен живот во малку квадрати. Визуелната игра со различни текстури и бои создава извонреден ефект во просторот, во кој паметно се распоредени дневниот престој и спалната соба, надоврзани со трпезаријата и кујната. Во бањата, пак, претставено е мошне вешто решение за складирање и рационално искористување на секоја слободна површина. По лекцијата за стил во 46 метри квадратни, ова е уште еден мини стан кој воодушевува и инспирира истовремено. Пронајдете ја омилената идеја!

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013

0014

0015

0016

0017

0018

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛица без маски | „Соседи“ и „Проклетството на Виктор и Викторија“
Следна објаваЕсенски стилски инспирации за трудници
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ