Сите луѓе кои немаат куќа покрај море или езеро, но сигурно сакаат, секогаш можат да дизајнираат ентериери со оваа многу популарна летна тема, визуелно разладувајќи се во текот на летото …

Од друга страна, малите простори како што се претсобјата и купатилата, исто така, претставуваат многу важни ставки кои треба да се земат во предвид, за да може декоративната шема да стане еднаква и целосна во сите делови на ентериерот.

Дизајнирањето на претсобјето не е премногу комплициран процес, бара само избор на мебел по ваша желба и додавање на декорација инспирирана од плажа и море.

Ако во вашиот случај, влезниот дел на куќата е со поголема квадратура, определете се за клупа,отоман, полици и конзолна маса.

Ако вашето претсобје е мало, одберете само суштински парчиња, кои во најголем дел се базираат на клупа и неколку парчиња амбиентални украси над неа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов тренд: Модерна шумска куќа!
Следна објава Gucci Jelly Crystal Cage сандали за плажа!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР