Поголемиот дел од нас, секојдневно сме под стрес од брзиот начин на живот и малку сме уморни од толпата и бучава од градскиот живот. Ние се обидуваме да ги избегнеме сообраќајните метежи, гужвата во градот и нашата работа, за време на викендите со одење надвор во природата. Времето поминато во природата има смирувачки и  освежувачки ефект.

Затоа денес ви предлагаме совршена идеја, интересно и сигурно место, каде што можете да се повлечете и да се опуштите.

Од данската дизајнерска компанија Vipp, доаѓа производот Vipp Shelter, кој може да се нарача, а вие да добиете интересна викендица во природата.

Vipp Shelter како производ е добитник на престижната награда за дизајн на магазинот Wallpaper во категоријата “Best Brand Extension”.

Погледнете како изгледа овој совршен врвен дизајн во шумската колиба …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFolegandros – недопрена убавина!
Следна објаваВнесете морски стил во вашето претсобје!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР