Не морате да имате градина или голема тераса за да го имате вашето цветно катче. Растенијата може да се сместат во дневна или работна просторија, ходникот или, пак, да се преуреди складишната просторија. За било кој дел од просторот да се одлучите, растителниот агол не е само тренд во дизајнот на ентериер, туку носи хармонија и чувство на поврзаност со природата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФенг шуи: Oслободете се од лошата енергија во куќата!
Следна објаваРетро Gucci патики!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР