Во новата колекција Resort 2020 Gucci го претстави својот нов модел на патики наречен Screener

Моделот беше именуван по дефанзивното спортско движење и беше дизајниран под директно влијание на класичните патики од 1970-тите.

Со оглед на тоа што креативниот директор на модната куќа, Алесандро Микеле, ја бара својата инспирација вообичаено во минатото, не сме изненадени дека овој vintage модел е во форма на old-school.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКатче за вашите растенија во домот!
Следна објаваФантастична реклама и видео за Invictus & Olympea Fragrance на Paco Rabanne!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР