Масичка за кафе е неопходно парче мебел во секој ентериер.

Меѓутоа, ако сте ограничени со просторот, голема масичка за кафе може да го преполни просторот, па затоа е многу важно да одберете масичка која со димензии и стил најдобро одговара на постоечкото уредување на вашиот станбен простор.

Без разлика, дали вашиот дневен простор е уреден традиционално, рустично, модернистички или можеби има бохо или приморска вибрација, постојат масички кои лесно се вклопуваат во постоечкиот стил.

Масичките за кафе можат да бидат дрвени, месингани, од ковано железо или во комбинација на некои материјали, како што се дрво / стакло или месинг/ стакло.

Погледнете ја нашата галерија и инспирирајте се.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовремен дизајн во екстериерот!
Следна објаваПридобивки и ризици од консумирање на кафето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР