Дека стилот не зависи од големината на домот, туку од смисолот за декорирање и дизајнот на ентериерот, го покажува овој мал дом. Во непосредна близина на Vancouver, се наоѓа овој дом на еден мал брод, во чија внатрешност има тематска декорација, како црвеното и синото платно кои му даваат морски впечаток на просторот. Изгледот на ентериерот е украсен со ситни детали како што се црвениот чајник и прекривачот за кревет во морнарски стил.

Максимално се искористени 28 квадратни метри во просторот…. Кујната има се што е потребно, печка, садопер, фрижидер, тостер, простор за храна со мегнетна лента за ножевите. Во дневната соба добро се комбинирани столиците со малата маса, а купатилото и собата се потполно опремени.

Сем тоа, кој може да му одолеете на залезот, седејќи на црвеното столче!

boat-style

interior (1)

sitting-room (1)

 

bedroom-4

loft (1)

bathroom-1

chairs

marina (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата H&M Studio – колекција за есен !
Следна објаваКако изгледа најскапиот автомобил на светот?
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР