Од почетокот на следниот месец оди во продажба новата H&M Студио – есенска колекција  2016. Новата колекција инспирирана е од фолклорот и бохо стилот. Од долги капути па се до одела во пруги, украси со реси, овие парчиња ни носат нова доза на елеганција во есенската сезона.

2-5

hm-studio-fall-2016-lookbook11 hm-studio-fall-2016-lookbook12 hm-studio-fall-2016-lookbook16 hm-studio-fall-2016-lookbook13 hm-studio-fall-2016-lookbook06 hm-studio-fall-2016-lookbook07 hm-studio-fall-2016-lookbook081-6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовиот хит – мермерни нокти!
Следна објаваМал дом на брод кој ќе го засакате!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР