Ако немате доволно простор за голема новогодишна елка, немате никаков проблем, бидејќи малото дрво не носи ништо помалку уживање и забава …

Ви нудиме неколку идеални идеи за украсување на новогодишната елка со цел да се избегне прекумерното “гушење” на просторот со тенденција да истиот биде со стил.

Без декорација / осветлување
Малите новогодишни елки се многу популарни без било каква декорација, а едноставно можете да ја поставите на убава основа или во плетена кошница, креирана главно од метална жица.

Неутрална декорација
Неутралната модерна декорација е многу популарна опција не само за мали, туку и за големи елки. Поставете бели украси за да создадете модерно или скандинавско чувство, измешајте бела, сива и бисерна нијанса.

Шарена декорација
Боите го креваат расположението и можат да се користат во различни светлосни нијанси за да се потенцира вашата елка. Црвената и белата, претставуваат совршена шема на бои за постигнување на скандинавски изглед, зелената, црвена и бела боја, како традиционални комбинации, додека розовата и портокаловата се доближуваат до забавните и гламурозните детали.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВклучете се е вие во гласањето за избор на Мажи на годината во Македонија за 2018 година
Следна објаваГвен Стефани настапи во Дизниленд во раскошен фустан!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР