Популарната американска пејачка Гвен Стефани имаше настап во Дизниленд, а во тематски парк за забава таа пристигна во прекрасна кочија како принцеза.

Во кочијата со облик на топка, украсена со бели цветови, Стефани се возеше во магичен фустан во кој изгледаше совршено.

Креацијата е од познатиот либански дизајнер Реем Акра, омилен меѓу познатите личности. Фустанот е изработен во светло-розова боја со вез и зелена машња. Овој фустан чини 12.570 фунти.

Раскошниот фустан на пејачката беше комбиниран со розови чевли, блескав накит и брановидна коса.

Стефани изведе неколку Божиќни песни во Дизниленд, вклучувајќи ги и “Фелис Навидад” и “Нека снежи” кои ќе се емитуваат на 29 ноември на американската телевизија АБЦ и Дизни Канал.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасна декорација за мали новогодишни елки!
Следна објаваПовеќеслојното облекување е хит на есента и зимата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР