Скандинавски дневни соби

Скандинавската естетика може да биде применета во секакви простори, со различна големина или намена. Сепак, со љубовта кон едноставноста и минимализмот, природните елементи и...

Сончев стан со убава тераса

Станот е со површина од 70 метри квадратни, а сместен е во срцето на Барселона, Шпанија. Многу топло е уреден во внатрешноста и полн...

Блескаво поткровје со свежи бои

Со површина од 86 метри квадратни, ова прекрасно стилизирано поткровје е одличен пример како секој простор може да биде наменски искористен, без притоа да...
video

Zara Home: Празнична магија во домот

На прагот на студениот декември, пред почетокот на новогодишната и божиќната еуфорија, популарниот шпански бренд Zara Home прашува: Подготвени ли сте за празниците? Празниците...

Поткровје за сонувачи

Ви претставуваме идеално катче за магични мигови поминати во бескрајно убава и романтична атмосфера, за удобен престој со книга во дланките, за создавање уметност...

Пријатен стан во смирени бои

Каде и да го свртите погледот, некоја нова и интересна идеја ви го краде вниманието во ентериерот на овој преубав стан. Уреден е ненаметливо,...

Лежерен стан со цветен балкон

Велат домот е онаму каде ви е срцето, а во амбиентот на овој прекрасен стан не може да не ја почувствувате огромната љубов со...

Слатка гарсониера со паметен дизајн

Станот е лоциран е во романскиот град Арад, а за неговиот модерен дизајн заслужна е архитектката Cristina Bordoiu, која забавниот, но функционален концепт го...

Сладок дом во 22 метри квадратни

Иако располага со површина од само 22 метри квадратни, овој мини стан не само што е допадлив и пријатен, туку и инспирира со интересните...

Пролетна идила во домот

Пролетта е симбол за нови почетоци, надежи и радости. Расцутените дрвја, зеленилото, цвеќињата, убавите мириси и палетата бои неодоливо го прикажуваат сиот раскош на...

Топ 10 ѕидни часовници, кои можете да ги најдете на интернет!

  Времето е од суштинско значење и важен елемент во современиот свет, кое мораме да го почитуваме со цел, да се создаде ред во густиот распоред,...

Магичната моќ на книгите

Сведоци сме на бројни примери кои одново и одново го докажуваат значењето и моќта на книгите во секојдневниот живот, нивното влијание врз човечката психологија...