01

Станот е лоциран е во романскиот град Арад, а за неговиот модерен дизајн заслужна е архитектката Cristina Bordoiu, која забавниот, но функционален концепт го осмислила и развила базирајќи се на две инспирации: бициклизам и природа. Ентериерирот ја евоцира радоста од возењето велосипед во природа, а просторот е исполнет со ентузијазам и многу позитивни вибрации, восхитувајќи со ведриот и пријатен амбиент во секое катче. Изборот на бои ги следи тоновите на природата: беж, кафена и зелена боја, кои во станот ги пресликуваат нијансите на песокот, земјата и вегетацијата, заедно со повеќето живописни акцентни детали и декоративните елементи. Целиот мебел е изработен по мерка, во целост да одговори на потребите на младиот пар кој живее во гарсониерата. Отворената спална соба е усогласена со темата, нудејќи им на станарите чувство дека спијат ,,во природа’’, колку е тоа возможно. Поголемиот дел од просторот за складирање, како и во повеќето мали станови, вешто е затскриен. Она што е најнагласено буквално во секој простор е љубовта и фасцинацијата од велосипедите, со изборот на убави декоративни детали, а највоочлива е во бањата, во која е создадено вистинско мини ремек дело од стариот велосипед.

02

3

4

2

03

8

7

9

05

06

07

08

09

011

012

013

014

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКученце на кое не може да му се одолее
Следна објаваЗа Вашата врска со книгите
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР