19

За сите креативци што трагаат по неконвенционални начини за просторно уредување, како и пасионираните љубители на велосипедите, кои сакаат својата љубов кон нив да ја изразат преку креативно катче во домот со личен печат – ви претставуваме одлични идеи како старите и напуштени велосипеди може да се редизајнираат за корисна, а истовремено и декоративна намена во домот или градината. Можностите се безбројни, а од галеријата во продолжение погледнете само дел од инвентивните начини на кои стариот ,,пријател на 2 тркала’’ може да се трансформира во мини ремек дело за домот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБалерина | Vanessa Paxton
Следна објаваПриватен мир | Библиотеката на Gluck
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

1 коментар

Comments are closed.