„Ballerina“ e фото-проект на Vanessa Paxton, фотограф од Торонто, Канада. Фотографии полни со мистичност, бајковитост претставена преку црно-бели фотографии, кои влеваат чувство на смиреност. Елеганција, грациозност претставена преку движењето и ставот на балерината.

1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБојата на Вашите мисли
Следна објаваОд стари велосипеди до мини ремек дела за домот
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР