На прагот на студениот декември, пред почетокот на новогодишната и божиќната еуфорија, популарниот шпански бренд Zara Home прашува: Подготвени ли сте за празниците? Празниците се ближат, а посебната линија аксесоари одново понуди прекрасна инспирација за прослава на новогодишната и божиќната магија во домот. Новата колекција е сочинета од широк спектар на производи, од симпатични детали за китење на елката, елегантни украси за ентериерот и дворот, па се’ до декорации за совршено стилизирана трпеза. Доминираат црвената и белата боја, но може да се најдат и детали во погламурозна златна и сребрена нијанса, за празнична атмосфера во полн блесок и сјај. Каталогот е инспириран од рустичниот изглед и ретро мотивите, обединувајќи ги класиката, традиционалниот изглед и винтиџ шармот во уникатна празнична нота за домот. За потребите на колекцијата беше изработено и специјално промотивно видео со емотивна тема, кое ќе ве потсети зошто токму топлиот дом е најубавото место за празниците, опкружени со семејството и сите оние кои ви значат се’. Уживајте!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрвата монтажна викендичка
Следна објаваЧудовишни саксии за Вашиот дом
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ