01

Каде и да го свртите погледот, некоја нова и интересна идеја ви го краде вниманието во ентериерот на овој преубав стан. Уреден е ненаметливо, лежерно и многу спонтано, а сепак воодушевува со стилските решенија во секоја од собите. Неутралните бои се вистински избор за бојадисување на животниот простор, давајќи му смиреност, хармонија и релаксирана нота на амбиентот. Тука, тие ја сочинуваат основната палета, и речиси се неприметни во опкружувањето, претставувајќи одлична подлога за акцентните декоративни детали. Во тандем со нежно белата боја, формираат совршен спој за блескав и светол изглед на домот. Истовремено, огромните прозорци обезбедуваат големо количество на природна светлина во ентериерот, додека досетливиот распоред овозможува нејзин непрестан проток насекаде. Креиран е отворен план во кој дневниот престој комуницира со трпезаријата и кујната. За комфорното чувство заслужни се и топлите дрвени допири и внесот на свежи декоративни билки и цвеќе. Детали кои особено восхитуваат се прекрасната библиотека во дневната соба, домашната канцеларија и трпезаријата со рустичен шарм. Секое катче има своја приказна, а заедно формираат една убава и компактна целина која е максимално пријатна за окото, но и исклучително удобна за секојдневен живот. Комбинирајќи го старото и новото, поврзани се фините парчиња мебел, винтиџ украсите и меките текстили во совршен микс за стилизирање на катчињата. Уживајте во инспирацијата и одберете ја омилената идеја.

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНашминкајте се како Alexa Chung
Следна објаваСо и без тебе | Christian Wilbur
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ